MEEST GESTELDE VRAGEN

 

  • Voor wie is deze opleiding? Voor iedereen boven de 16 jaar is en gek is van skiën of snowboarden. De oudste leraar die we hebben opgeleid was op het moment van het examen 64 jaar.
    Voor diegene die zich op een hoger niveau willen ontwikkelen in skiën of snowboarden of meer willen weten wat er achter het skiën en snowboarden zit.
  • Hoe goed moet ik kunnen skiën/snowboarden om aan de opleiding te kunnen beginnen? Onze instapdrempel is erg laag. Sommigen hebben nog maar 1 of 2 weken sneeuwervaring, anderen gaan al op wintersport van jongs af aan. Beide hebben kans om de opleiding positief af te ronden. Dit is natuurlijk helemaal afhankelijk van hoe snel je dingen leert of afleert. Een bepaalde basis is natuurlijk vereist. Denk bij skiën aan: Beheerst parallel skiën op een rode piste. Denk bij snowboarden aan: Beheerst carven (op de kant rijden) op een rode piste.
  • Waar kan ik lesgeven met jullie diploma's? Met je NSL op zak kan je lesgeven op skischolen binnen Nederland en België. Met alleen al deelname aan de Anwärter opleiding kan je lesgeven in heel Oostenrijk! Ook kan je in bijna alle andere wintersportlanden al les geven met je Anwärter diploma. Met je Landes diploma kan je internationaal lesgeven, dus overal.
  • Moet ik de NSL volgen of kan ik direct de module Anwärter doen? De NSL opleiding moet je bijna altijd volgen. Een Anwärter opleiding duurt normaal 11 dagen, omdat wij het eerste gedeelte (5 dagen) naar Nederland hebben gehaald (dit noemen we de NSL) is onze module Anwärter nog maar 6 dagen in Oostenrijk. Het is dus bij ons verplicht om eerst de NSL te doen.
  • Wanneer kan ik wel een gedeelte overslaan? Alleen als je al in het bezit bent van een ski- of snowboarddiploma zijn er vrijstellingen mogelijk voor de NSL of Anwärter. Neem voor de mogelijkheden contact op met Snowsports Academy.
  • Hoe belangrijk is de Duitse taal tijdens de opleiding? Het allerbelangrijkste is dat je het kan verstaan. In de opleiding ga je het vanzelf leren spreken. Het foutloos schrijven van de Duitse taal is totaal niet belangrijk. Je mag spreektaal schrijven.
  • Kan ik het cursusboek eerder ontvangen? Ja dat kan. Zo lang ze op voorraad zijn kan het boek na inschrijving en de aanbetaling worden opgehaald op kantoor of op locatie als we aanwezig zijn. We kunnen hem ook opsturen, maar hier rekenen we 10 euro verzend- en administratiekosten voor. Boek bestellen? klik hier!
  • Wat zijn bijkomende kosten? Onze kosten zijn bijna inclusief alles!
    • Inclusief bij NSL opleiding: Baantoegang, opleidingskosten, examenkosten, cursusmap, gratis huur materiaal bij Montana, SnowPlanet en SnowWorld. (ski's, stokken, snowboard, schoenen)
    • Exclusief bij NSL opleiding: Maaltijden, vervoer en eventueel onderkomen
    • Inclusief bij Anwärter opleiding: Liftpas, opleidingskosten, examenkosten, onderkomen, ontbijt en avondeten.
    • Exclusief bij Anwärter opleiding: Lunch, consumpties, huur materialen (wel 20% korting) en vervoer (Bus is wel als extra optie via Snowsports te boeken).

  • Wat zijn de voordelen als ik bij Snowsports Academy een opleiding volg?
    • Nederlandse begeleiding en contactpersonen. Ook op locatie.
    • Internationaal diploma, dus les geven in het buitenland mogelijk.
    • Met alleen het deelname aan de Anwärter opleiding, mag je al lesgeven in oostenrijk.
    • Ons diploma staat voor kwaliteit.
    • Een extra module lesgeven (NSL2).
    • Wij kijken naar de mogelijkheden en niet naar de beperkingen. We werken dus flexibel.
    • Veel opleidingen per jaar, dus ook vaak herexamen mogelijkheden.
      • 8x NSL per jaar.
      • 5x Anwärter per jaar.
      • 3x Landes per jaar.
    • Diploma kan je halen in 2 maanden of in 2 jaar.
    • Opleidingen zijn voor 90% in Nederlandse vakanties.
    • Je hoeft nog maar 1 week naar Oostenrijk en geen 2.
    • Wij regelen vervoer tijdens opleidingen naar Oostenrijk.
    • Alle kosten zijn op voorhand bekend.
    • Kosten kan je in twee termijnen betalen.
    • Wij geven je baangarantie en zorgen voor contacten.
    • Je kan binnen 3 maanden je opleidingsgeld terug verdienen.
  • Hoe makkelijk kom ik aan een baan als leraar na de opleiding? Iedereen die aan onze NSL en Anwärter heeft deelgenomen mag en kan al lesgeven in oostenrijk! Je kan dus ook lesgeven op het moment dat je zakt voor je diploma.
    Als skileraar is het geen probleem om werk te vinden. Er is meer vraag dan aanbod, zowel in Nederland als in het buitenland. Voor een baan als snowboardleraar moet je er vroeger in het seizoen bij zijn. Het is dus als snowboardleraar lastiger een baan te vinden.
  • Wat doe ik als ik mijn dilploma('s) kwijt ben? Het kan natuurlijk gebeuren dat je NSL of Anwärter diploma uit zichzelf is weggelopen en je hem niet meer terug kunt vinden. Bij het solliciteren bij een skischool en bij het aanmelden voor een vervolgopleiding kan dit problemen opleveren. Je kunt bij ons je diploma opnieuw aanvragen, maar hier zijn wel kosten aan verbonden. Voor een NSL diploma rekenen wij €20,- en voor een Anwärter diploma €45,-.
    Hoe vraag je een diploma aan?
    1: Stuur een mail naar info@snowsportsacademy.nl en vertel welk diploma je wilt aanvragen, wanneer je het diploma gehaald hebt, om welke sport het gaat en naar welk adres het nieuwe diploma gestuurd mag worden.
    2: Wacht op onze bevestigingsmail.
    3: Betaal het in de mail genoemde bedrag.
    4: Ga achterover zitten en wacht tot je het nieuwe diploma in huis hebt.
    (Bovenstaande geldt alleen voor diploma's die bij Snowsports Academy zijn gehaald)

 

 

 

 

 
Snowsports Academy - opleidingen, trainingen en experiences
postadres: Schipperslaan 3a, 1906 BG Limmen, tel.: 072 - 820 02 74
e-mail: info@snowsportsacademy.nl